KARALAR’ın 1 Numarası Bir Gol Kralı

KARALAR’ın 1 Numarası Bir Gol Kralı

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın belediyedeki 1 numaralı bürokratı, Adanalı Ergül Halisçelik oldu. Adana doğumlu Karşıyaka lisesi mezunu Halisçelik, has bir Adanalı. Birçok Adanalı gibi mahalle aralarından, boş arsalardan yetişmiş bir bilim insanı. Akademik kariyerinin yanında sosyal hayatın içinde olan ve Adanalı duruşu her daim hissedilen Halisçelik’in masanın diğer tarafına geçmesi kentte heyecan yaratıyor.

Çukurova Üniversitesi’nden birincilikle mezun olan Halisçelik’in kariyeri, başarıları, bilimsel çalışmaları, aldığı ve verdiği eğitimler sayfalara sığmıyor. Asıl dikkat çekeni ise Adana’ya, Adana’nın ekonomisine, sosyal hayatına, sporuna, siyasetine dair gözlemleri ve değerlendirmeleri. Yakın geçmişle bugünü hem yaşadıkları hem bilimsel verilerle karşılaştırıyor, gözlemlerini bilimle harmanlayıp veri haline getiriyor.

Adana’ya dair umutları, hayalleri ve projeleri var. “Adana gibi Başkan” sloganı ile seçilen ve bu sloganla özdeşleşen bir belediye başkanı ile birlikte çalışacak olması da kendisinden ve ekibinden beklentileri yükseltiyor. Uzun yıllar Adana’nın yetişmiş isimlerinin şehir dışına ve hatta ülke dışına gitmesinden yakınmış, “Beyin Göçü”nden şikayet etmiştik. Yetişmiş bir bürokratın kendi şehrine hizmet için görevi üstlenmesi bu nedenle heyecanımızı arttırıyor.

Adana’nın ne olduğunu, ne olması gerektiğini ve nasıl olacağını bilen bir isim Ergül Halisçelik, Karşıyaka’nın sokaklarında büyümüş. Boş arsalarda top oynamış. Yetenekleri onu amatör takımların kaptanlığına ve çeşitli kademelerde gol krallığına taşımış. Takım ruhunu ve oyununu bilen bir kaptan. Şimdi Adana Büyükşehir takımının takımın 1 numaralı oyuncusu olarak karşımızda. Vurduğu gol olsun, Adana’mız şampiyon olsun.

Kaynak : http://www.adanagundem.com/karalarin-1-numarasi-bir-gol-krali/


Written by
Ergulhaliscelik
Tartışmaya katılın

Dr. Ergül HALİSÇELİK

Ergulhaliscelik

Adana Büyükşehir Belediyesi
Genel Sekreter

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Dr. Ergül HALİSÇELİK

İşi hak edene vermemek hak edene, hak etmeyene vermek ise herkese zulümdür.
İşi ve yetkiyi hak eden, liyakatlı ehline verirseniz:
İş güzel ve kaliteli olur,
İş ucuz ve ekonomik olur,
İş çabuk, verimli ve etkin olur,
Bu işten ahlak & vicdan sahibi herkes mutlu olur.